O nás

Manželka

Zdeňka Geršlová (roz. Ptáčková)
Poznávací znamení: matematička, PhD studentka, dobrá kuchařka, ráda poslouchá „těžké kovy“:)

Manžel

Ondřej Geršl
Poznávací znamení: ajťák, programátor, linuxák, umí uvařit výborný puding:)

Jak jsme se našli

Poprvé jsme se viděli na CSM v Táboře 2007. Tehdy ještě ani jeden z nás netušil, že se právě setkal se svým budoucím životním partnerem. Ondra byl dokonce toho názoru, že takovou ženu, jako je Zdeňka, by v životě nechtěl:)
Naše cesty se opětovně zkřížily až v roce 2009, a to na studentském privátě s.life v Brně, kde Ondra už nějaký ten čas bydlel a Zdeňka se právě přistěhovala. Tady jsme se poznávali, spřátelili a náš vztah se postupně přesunul do „vyššího levelu“, který jsme nehodlali opustit ani rozpustit, ale naopak ještě vygradovat:) Dne 15. 9. 2012 jsme tedy v kostele sv. Matouše ve Študlově uzavřeli svátost manželství.

Jak to u nás vypadá

  • 2012 Bydlíme v malém, ale prozatím dostačujícím, bytě v Brně a je nám spolu moc dobře. Rádi trávíme společné chvíle u dobrého jídla nebo odpolední kávy a ve volném čase běháme po keškách, podnikáme různé výlety, hrajeme s přáteli deskovky, čteme si společně knihy nebo paříme Age:)
  • 2014 Naše rodina se rozrůstá. V dubnu se nám narodila dcera Monika, která si do života přinesla těžké kombinované postižení. Viz https://gerslovi.cz/zazrak-jmenem-monika
  • 2016 Stěhujeme se do většího bytu, ale zůstáváme věrni Brnu. Monika začíná navštěvovat speciální MŠ a maminka se vrací po přerušení studia na doktorát. Někdy fungujem lépe, někdy hůře, hodně se spolu nasmějem a občas si ponadáváme nebo popláčem, jako každá „normální“ rodina:)
  • 2018 Stále něco „papírujeme“, pořizujeme, organizujeme… Podařilo se nainstalovat stropní zvedací systém, který nám usnadňuje manipulaci s Monikou. Viz https://gerslovi.cz/co-noveho-u-gerslu