10 thoughts on “Zázrak jménem Monika

 1. Dobrý den, milá Zdenko a milý Ondřeji…
  znám váš příběh jen z dokumentu, kde jste mi byli moc sympatičtí a i přes to, že nejsem věřící, začala jsem si klást spoustu otázek, vaše úvahy mě vedly k zamyšlení… Dnes ráno /nevím, jak jsem k tomu došla/, jsem si na vás vzpomněla, zavítala na tyto stránky a jsem za to ráda.. Moc mě těší, že vám mohu touto cestou pogratulovat k narození Moničky, popřát všem hodně zdraví a šťastné a spokojené děťátko, celou rodinu. Sama čekám s mužem na miminko skoro deset let a vím, jaké to je, když se nedaří. Proto mne i článek na blogu paní Zdeňky posílil. Mějte se moc hezky a užívejte zázraku 🙂 ! Pavla

   • Dobrý den milá Zdenko a milý Ondřeji,
    dovolím si reagovat na můj komentář psaný loni v létě. Občas jsem si myšlenkami na vás vzpomněla ve chvíli, kdy jsem pootevřela myšlení směrem k víře….což vlastně způsobilo již samotné zamyšlení po shlédnutí pořadu…Jsem tak radostně zavázána napsat, že po několikaletém boji o miminko, jak píši v předešlém komentáři… se nám letos v květnu narodila dvojčátka – holčička a chlapeček…takže zázraky se opravdu dějí :-). !
    Mějte se moc hezky ! 🙂

 2. Reaguju na Zdenčin článek K miminkům nedávají záruční listy (protože se mi nechce registrovat se na signálech a nikde jsem nenašla Zdenčinu emailovou adresu, tak píšu touhle cestou).
  Dobře míněné babské rady, jak nakrmit dítě, vznikly při krmení zdravých dětí, proto kolikrát nestačí. Nám s krmením hodně pomohla paní logopedka Kejíková, která se specializuje i na prelogopedickou péči – krmení dětí s poruchou motoriky úst (tel. 605 945 206, email akejikova@seznam.cz). Zezačátku jsme např. krmili dřevěnou špachtlí (která se používá při vyšetření krku), což by nám myslím nikdo jiný neporadil. Prelogopedickou péči bohužel pojišťovna nehradí, ale myslím, že jsou to dobře investované peníze.
  Jestli krmit v autosedačce, v normální jídelní židličce, nebo nějaké speciální s opěrkou hlavy, to vám taky paní Kejíková poradí, ale je potřeba to probrat i s fyzioterapeutem. Vojtovku cvičíte určitě už od porodnice. (S naší Markétkou jezdíme do RL Corpusu v Olomouci, ale to je z Brna daleko, tak pokud jste spokojení s brněnským fyzioterapeutem, nemá asi smysl něco měnit.)
  V očních vadách se nevyznám, určitě se od sebe hodně liší, spoustu tipů na stimulaci zraku poradí raná péče, ale třeba využijete i něco z téhle práce http://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=9&ved=0CFoQFjAI&url=http%3A%2F%2Ffiles.nasmalicek.sk%2F200004765-e6fb8e7f54%2FM%25C3%25A1m%2520die%25C5%25A5a%2520so%2520zrakov%25C3%25BDm%2520postihnut%25C3%25ADm.pdf&ei=6SQBVfHvA-bCywO5x4DICw&usg=AFQjCNGNwKOaBsxVCoyyIQ0T80PqutydKw&bvm=bv.87920726,d.bGQ (omlouvám se, že neumím vložit jako klikací odkaz).

  možná nosím dříví do lesa a tyhle kontakty už máte, ale trvalo mi, než jsem se k nim dostala, tak radši předávám dál.

  Pokud si člověk předem stanoví cíl, kterého chce dosáhnout, tak pak hodnotí, jestli to bylo vítězství, remíza, nebo prohra. Ale časem myslím maminky postižených dětí (aspoň částečně) přestávají počítat skóre a radují se z věcí, které jiným maminkám přijdou jako samozřejmé. (Těch důvodů k radosti a vděčnosti nebude málo 🙂 ) A pokud je cílem lidského života spása duše, tak toho myslím dosáhnout můžete a možná má k němu Monička blíž než zdravé děti.

  Držte se, budeme se za vás modlit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..