Svatební (zlo)zvyky

Milí svatební hosté,

den D se již blíží. A jak to už tak u velkých událostí bývá, i ke svatbě se váží různé tradiční i netradiční zvyky a obyčeje. Budou samozřejmě součástí i našeho svatebního dne, ale pouze v omezené míře. Aby tento den proběhl k plné spokojenosti naší i Vaší, prosíme Vás o dodržení následujícího:

  • Nasazování chomoutu, uvazování koule na nohu apod. nám přijde nedůstojné a nehezké, prosíme, na našem obřadu se podobných zvyků vzdejte.
  • Rýže je jistě mnohem lépe využitá v kuchyni než ve vlasech a dekoltu nevěsty. Navíc se velmi špatně odstraňuje i z dlažby před kostelem, proto prosíme, nechejte sáčky s rýží doma.
  • Máme rádi překvapení, ale ne ta nemilá. A nejsme příznivci soutěží typu „Poznej nevěstu podle ucha“ a podobných. Proto prosíme, překvapte nás svatební gratulací nebo drobným dárkem, ale ne neočekávaným zásahem do svatební zábavy ani pořádáním rádobyveselých soutěží.
  • Za nejhorší možný výmysl považujeme únos nevěsty. Prosíme, nekažte nám ani sobě svatební den a nechte nevěstu tam, kde patří: ženichovi po boku.

Za Vaše pochopení předem děkujeme a zároveň doufáme, že si náš velký den spolu s námi dostatečně vychutnáte i s absencí některých „tradičních“ zvyků.

Nevěsta a Ženich

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..